LEGÍNY NEBO DŽEGÍNY? OBOJÍ!

.

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5 5 5 5 5
Nakupovala jsem poprvé a jsem spokojená

2020-04-8

Ověřený zákazník
5 5 5 5 5
Velmi rychlé doručení. Kvalita a velikost odpovídají popisu. Jsem velmi spokojená.

2020-04-5

Ověřený zákazník
5 5 5 5 5
pěkné zboží, rychlé odeslání

2020-03-17

Ověřený zákazník
5 5 5 5 5
výborná komunikace velmi ochotná paní - poradí rychlost zaslání

2020-02-26

LEGÍNY NEBO DŽEGÍNY? OBOJÍ!

LEGÍNY NEBO DŽEGÍNY? OBOJÍ!

0 Komentářů

Legíny, džíny nebo džegíny? Máte v módní terminologii trochu zmatek? Naučíme vás, jak džegíny spolehlivě poznat a taky k čemu je vlastně nosit.

Co to jsou džegíny

Džegíny jsou vlastně jakýmsi mezičlánkem mezi džínami a lehce kontroverzně vnímanými legínami. Ty podle názoru mnohých patří nejvýše do tělocvičny a rozhodně ne do ulic. Díky maximálnímu pohodlí se jich ale i přesto řada žen a dívek vzdát nechce. Co s tím? Právě proto jsou tu džegíny.

Mají daleko do nepohodlných džín z pevného materiálu, ale současně se dokáží dostatečně jako dříny „tvářit“. Proto najdou svoje místo všude tam, kde byste si nemohla vzít legíny, protože byste vypadala, jako byste si přes punčocháče omylem ještě zapomněla něco obléct.

Na džegínách nechybí všechny detaily, takže v podstatě dokonale imitují klasické kalhoty. Najdete na nich falešné kapsy i zipy. Jsou ale velmi pružné a obepnuté, což je dáno tím, že látka, která imituje běžnou džínovinu, má vysoký podíl elastanu. Jsou proto rovněž mimořádně pohodlné.

                                             

Jak nosit džegíny

Podobně jako džíny si je můžete obléknout prakticky ke všemu a vytvořit z nich ležérně elegantní kombinaci se sakem, košilí a podpatky i ryze sportovní vizáž v kombinaci jednoduchého bílého trička doplněného teniskami.

Džegíny představují dokonale univerzální kousek, který rozhodně není nudný, protože dává prostor k tomu, abyste se mohla odvázat při volbě doplňků. Podobně jako džíny existují v celé řadě barevných variant – od tradiční modré přes nadčasovou černou, která unese prakticky cokoli. Vždy tak záleží hlavně na příležitosti, tyhle kalhoty se jednoznačně hodí na rande i do města na nákupy.

A pokud jste až dosud vytahovala ze dna skříně oblíbené džíny až na podzim, můžete se zaradovat. Džegíny lze díky velmi lehoučkému materiálu bez problémů nosit i v parném létě.

Specifika úzkých kalhot

tvarujícími džegínami můžete navíc zapomenout na myšlenku, že těsné kalhoty se hodí jen pro slečny s dokonale vytvarovanými křivkami. Takové kalhoty se totiž o svůdné tvary umí postarat samy. Pozvednutí pozadí, stažení problematické partie břicha a vytvarování nohou je otázkou okamžiku.

Bát se nemusíte ale ani obyčejných džegín, když se naučíte vhodné kombinace. Nemáte-li zrovna nohy jako laňka, což se umí v obtažených kalhotách ukázat dost nemilosrdně, jednoduše se spolehněte na vrstvy. Dobrou službu vám udělá delší tričko nebo svetr. Připoutáte tak pozornost primárně na horní partie těla a spodní část opticky upozadíte.

V honbě za módními trendy bychom to ovšem neměli úplně přehnat: Vyberte si určitě kalhoty, které odpovídají vaší velikosti. Džegíny přehnaně malé, které se usilovně zařezávají do partií, jež běžně vidí váš protějšek a lékař, opravdu nejsou to pravé. Odložte i ty modely, které už mají vytahaná kolena.