EXTRA LEGÍNY

.

Sportovní běžecké legíny nejen na běhání

Sportovní běžecké legíny nejen na běhání

0 Komentářů

Zateplené legíny na zimu

Milujete běh a běžecké aktivity? Nebo prostě jen holdujete sportu? Potom jistě víte, že při takovýchto  aktivitách je potřeba, aby Vaše oblečení, které v tu chvíli máte na sobě, splňovalo několik požadavků. Ideální jsou v tomto ohledu právě  legíny. Při výběru je důležité, aby sportovní legíny,které si vyberete, dobře seděly a padla Vám zvolená velikost. Není vhodné, pakliže jsou příliš volné a nebo zase naopak příliš těsné. Potom by nastala situace, že  při ohybu nebo dřepu by škrtily a to samozřejmě není žádoucí. Vhodné jsou také legíny s vysokým pasem, které pěkně sedí a nesjíždí dolů.

.

Termo legíny nejen na běhání


Materiál běžeckých legín, potažmo sportovních legín je také velmi důležitý. V dnešní době jsou však již vyspělé technologie a materiály, které jsou v této oblasti používány. Valná většina  legín na cvičení nebo sportování, ať už ve volné přírodě, nebo v tělocvičně, je vyrobena z kvalitních vláken, které zajišťují odvod tělesné vlkosti a udržují Vaši pokožku v relativním suchu. Některé legíny mají v oblasti pod koleny prodyšný, mnohdy síťkový materiál, neboť pod koleny dochází k největšímu pocení. Další, co u běžeckých legín můžeme najít, jsou různé reflexní prvky, aby jste byly v šeru dostatečně k vidění.

.

Zateplené sportovní legíny


Pro ty z Vás, které  využijí sportovní legíny třeba na běžky a zimní běžecké sporty, jsou zateplené běžecké sportovní legíny  tou jasnou volbou. Materiál těchto legín je na rubové straně jemně počesaný, s jemným  chloupkem, který zabrání, aby se chlad dostal až přímo k Vašemu tělu. Po  takovýchto zateplených legínách jistě sahnou i sportovci, kteří v zimě rádi běhají.

.

Teplé legíny a jejich údržba

A ještě bychom rádi přidali pár vět, které se týkají údržby funkčních a sportovních legín. Ideální je prát v teplotě vody do 40 °C a jako prací prostředek použít gel, nelépe pak gel  přímo na sportovní oblečení. Prášek na praní je méně vhodný, neboť se hůře z tkaniny vymývá.

Na aviváž je třeba zapomenout úplně. Ta totiž u vláken ucpává pory a Vaše sportovní prádlo po několika vypráních přestane plnit svoji funkci a nebude už v takové míře odvádět pot od těla.

Přejeme Vám při výběru běžeckých a sportovních legín šťastnou volbu a ať si v nich sportování užijete na maximum.