Bambusové legíny a bambusové tričko - EXTRA LEGÍNY

DOVOLENÁ DO PÁTKU 19. ČERVENCE 2024

VAŠE OBJEDNÁVKY SAMOZŘEJMĚ I NADÁLE PŘIJÍMÁME.

PŘIJATÉ OBJEDNÁVKY ZAČNEME ODESÍLAT V PONDĚLÍ 22.ČERVENCE.

O DATUMU ODESLÁNÍ VÁS SAMOZŘEJMĚ BUDEME EMAILEM INFORMOVAT.

JSME ON-LINE I BĚHEM DOVOLENÉ, TAKŽE VAŠE PŘÍPADNÉ DOTAZY A POŽADAVKY RÁDI ZODPOVÍME I BĚHEM NAŠÍ DOVOLENÉ.

Zavřít

.

Naše recenze z nákupního portálu

Avatar Ladislava W.
06.06.2024
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Velmi rychlé dodání, velká spokojenost.
Avatar Štěpánka B.
04.06.2024
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Rychlost dodání, kvalita zboží
Avatar Věra D.
04.06.2024
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Kvalitní materiál, hezký střih nohavic.
Avatar Ina V.
21.05.2024
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Velký vyber Pěkné zboží Rychlé odeslání Rychlá odpověď na dotaz
Avatar Jaroslava K.
06.05.2024
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Rychlost
Slabiny:
Nic
Avatar Milan F.
02.05.2024
5.005.005.005.005.00
Výhody:
rychlé dodání velký výběr zboží a velikostí
visa
Nosíte oblečení z bambusu?

Že bambus nemá chybu, o tom ví pandy své. Také vy můžete naplno propadnout bambusovému materiálu, který vyniká mnoha přednostmi. Bambusové legíny a bambusová trička nejsou ani zdaleka jedinými kousky v šatníku, které vám mohou slušet.

Co byste měli o vědět o bambusu?

Bambus je textilní surovina získaná ze stonku bambusu. Vlákna pro průmyslové textilní zpracování jsou známá teprve od konce 20. století.

Na evropský trh přišla až v roce 2007. Bambusové vlákno je viskozové vlákno vyráběné z bambusové dřeviny.

Pokud rádi oblékáte bambusová trička nebo bambusové legíny, určitě víte, že bambus patří k nejudržitelnějším zdrojům na světě. Dokáže růst rychlostí až 5 cm za hodinu, dorůstá výšky až 40 metrů a sklízet jej lze už po 5 letech od zasazení. Bambus také umí snižovat uhlíkovou stopu – ročně pohltí až 12 tun oxidu uhličitého.  Ani ten, kdo má na srdci blaho pand, které bambus milují, nemusí mít obavy. Pandy se totiž živí odlišným druhem bambusu než tím, který se zpracovává pro výrobu oblečení. A jak se látka pro bambusové legíny a další kusy funkčního oblečení z bambusu vůbec vyrábí?

Jak vzniká základ pro bambusové oblečení?

Bambus se v továrně nadrtí a vyrobí se z něj celulóza, která se dále zpracovává. Vzniklá buničina pak prochází speciálním strojem a vznikají dlouhá bambusová vlákna. Ta se pak spřádají na přízi a vyrábí se z nich různé druhy úpletů, které tvoří základ bambusové oblečení. Díky vlastnostem bambusu je to zejména funkční oblečení – legíny bambus, bambusové tričko a další. V čem bambusové oblečení tolik vyniká?

Bambus je 100% přírodní a tedy vhodný pro citlivou pokožku

Ať už si vyberete dámské bambusové legíny nebo pánské bambusové tričko, můžete si být jisti, že je bambusové oblečení 100% přírodní a tedy vhodné pro citlivou pokožku. Bambusové oblečení jistě ocení i velmi citlivá dětská pokožka a pokožka náchylná na ekzémy a podráždění. Bambus si oblíbí i ti, kteří se vyhýbají umělým materiálům. 

Bambusové oblečení má výborné termoregulační vlastnosti

Bambusové legíny s vysokým pasem nebo jiný kousek z bambusu vám přinese pohodlí v průběhu nošení, a to kvůli výborným termoregulačním vlastnostem bambusové viskózy. Bambusové oblečení je prodyšné a tělo pod ním přirozeně dýchá. Oblečení z bambusu v létě příjemně chladí a v zimě hřeje.

Bambusové ponožky jsou další nepostradetalná součást oděvu, u nichž oceníte vlastnosti bambusu jako takového. Drží výborně teplo v zimě, naopak v létě příjemně chladí. Při delším nošení jsou odolné vůči zápachu, takže jsou vhodné na delší pochody a třeba přechody hor.

Dokonale odvádí vlhkost

Bambusová vlákna mají unikátní sací schopnost, a to dokonce až 3x vyšší, než je tomu u bavlny. Díky tomu budete v bambusovém oblečení pořád v suchu. Pro tyto vlastnosti jsou nejen bambusové legíny vhodné na sport.

Pohlcuje škodlivé UV záření

Věděli jste, že bambusová látka má schopnost pohltit až 90 % škodlivého slunečního záření? Je to tak. I proto je bambusové oblečení vhodné na léto.  Krom toho je velmi příjemné a jakoby chladivé, takže na léto tento materiál můžeme jen doporučit. V létě příjemně chladí.

Je přirozeně antibakteriální

Dalším plusem bambusového oblečení, jsou jeho přirozené antibakteriální vlastnosti. Může za to složka v bambusovém vlákně zvaná „bamboo kun“, která zabraňuje růstu bakterií, dokáže zničit až 70 % bakterií, čímž eliminuje vznik zápachu, například při pocení.

A jak bychom ho porovnali s bavlněným vláknem?

Bambusové vlákno je na omak mnohem příjemnější než bavlna. Jak už jsme uvedli, má přirozené antibakteriální vlastnosti. Ve srovnání s bavlnou vychází v tomto ohledu bambusové vlákno vítězně, neboť bambus je až o 60 % odolnější vůči množení bakterií než bavlna. Bambusové vlákno nezapáchá díky tomu ani při dlouhodobějším nošení.

Bambusové legíny, bambusové tričko a další kousky, které můžete mít v šatníku jsou určené pro každodenní nošení.

Pro jejich příjemný materiál a pohodlí, které v průběhu nošení přináší, si je určitě oblíbíte i Vy.

PMS Česká pošta - Balíky"